2017. április 11., kedd

Univerzity pre študenta vzrušenie-hľadať

University ponúka možnosť vyskúšať celý rad extrémnych alebo nezvyčajných športov. A vo Veľkej Británii má nejaké prvotriedne univerzitné miesta pre adrenalínové narkomani a milovníkov pod holým nebom.

"Neexistuje lepší spôsob, ako sa odreagovať než objavovanie podzemnej alebo lezenie na skaly," hovorí Will Whalley, 22 , ktorý študuje rastlinných vied na Sheffield University. "Je tu niečo pre každého v prírode." Do vody: surfing, windsurfing a kitesurfing Je to iste nadviazať hovor, keď poviem, že idem teplovzdušné balóny na 4 ráno chytiť sunrisePiers Stennett-Howarda

Jeden spôsob, ako po prednáškach de-stres, je zamieriť na pláž.Univerzít v Cornwalle, ako Falmouth univerzity a areálu Cornwall Exeter, poskytujú dostatok príležitostí k tomu práve to. Surferi tam môžu zamieriť do Gyllyngvase Beach, Porthtowan alebo Porthleven chytať vlny.

Zatiaľ, ak ste študoval na University of Plymouth nájdete surfovanie škvrny pozdĺž pobrežia Južnej Devon tak blízko ako 15- 20 minút jazdy autom. Swansea University surf klub prevádzkuje pravidelné výlety do Gower pozdĺž waleského pobrežia.

Ak vaše univerzita nie je blízko k vlnám stále sa môžete zapojiť, pretože väčšina surf spoločnosti zabezpečuje dopravu a organizovať výlety na surfovanie škvrny.A ak je na pláži medzi prednáškach nie je dosť, Plymouthe a Falmouth oba ponúkajú stupňov vo surfovať vedy a techniky -., Takže si môžete žiť, dýchať a štúdium surfovanie

Ďalšie watersport spoločnosti populárne na univerzite zahŕňajú kitesurfing, kde budete jazdiť cez vodu pomocou dosky a kite, wakeboarding a windsurfing. "Ja by som sa zbláznil, bez toho, aby mohli utiecť k jazeru windsurf," hovorí Dan Connor, 24 rokov, ktorý práve absolvoval Nottingham s magisterský v konštruktérskej práce.

"Každý by sa mal zapojiť do extrémne alebo outdoorové športy, takže si môžete uniknúť z uni bubliny a vziať prestávku od študovania "na skalách :. horolezectvo a bouldering Facebook Twitter Pinterest horolezecká v Peak District.Fotografie: Alamy

University je ideálny čas, aby sa zapojili do skalného lezenia alebo bouldering - športu, ktorý zahŕňa lezenie na nižších úrovniach bez lán a popularity sa zvýšil v posledných rokoch

. Univerzitný spoločnosti môžu poskytovať drahé vybavenie, ako je lán a popruhov, rovnako ako zľavnené členstvo a výlety.Dajú vám tiež dať príležitosť stretnúť sa s ostatnými lezci všetkých schopností.

"Spoločnosti sú skvelé pre stretávanie ľudí, ale aj skutočne pomôcť s logistikou začína stúpať, keď ste študent na obmedzený rozpočet, "hovorí André Petheram, 26, vášnivý horolezec, ktorý sa chystá na začiatok magisterského v prírode, spoločnosti a správu životného prostredia na univerzite v Oxforde.

Najprv začal liezť ako študent v Edinburghu. "Bol som na dvoch prostých úvodných kurzov - jedna učia základy lezenie von a druhý náležitosti zimné plavbu a bezpečnosť.

"Väčšina spoločností bude organizovať víkendové výlety - v prípade, že nemáte prístup k autu je to často jediný spôsob, ako sa dostať do skál.Rovnako tak majú prístup k prevodovej skrini vás zachránil od nutnosti kupovať úplne všetko. "

Ktoré vysoké školy sú najlepšie pre tých, ktorí si chcú vyskúšať tento šport? Sheffield - přezdíval "domáce horolezcov" - má veľkú lezeckú komunitu a je len kúsok vlakom z world-class horolezectvo na STANAG. Bristol m á tiež aktívnu komunitu horolezcov a študenti tam môžu vyšplhať na tiesňavy Avon a Cheddar.

Lancaster a Carlisle sa blíži k lezenie v Lake District a študentov v Manchestri a Leedse majú pomerne jednoduchý prístup k peak District.In sneh: lyžovanie a snowboarding Facebook Twitter Pinterest Snowboardisti na vrcholku hory Cairngorm v Škótsku.Fotografie: Murdo MacLeod

Winter Nemusím vám obmedziť na ponuré dni v knižnici a noci na pohovke. Väčšina univerzít má Snowsports spoločnosť, kde si môžete Lyže alebo snowboard na suchých svahoch, ísť spolu do socials - a samozrejme, vedúci zahraničia naháňa sneh

Väčšina klubov bude organizovať najmenej raz ročne lyžu. cesta do obľúbených letovísk vo Francúzsku, Rakúsku alebo vo Švajčiarsku, za zvýhodnenú cenu. Ale ak si nemôžete dovoliť výlet, spoločnosť má stále čo ponúknuť.

Amelia Holman, 21, študuje psychológiu, je v Stirling univer zity Snowsports spoločnosti.Hovorí, že členstvo môže byť aj lacné alebo drahé, ako by ste to urobiť, sa niektorí členovia prichádzajú len pozerať šampionátov a pripojiť socials. "Tiež sme robiť výlety do vnútornej lyžiarskych stredísk, kde je voľné lyžovanie a lekcie," hovorí.

Ak ste všetko o skutočnom snehu, ale potom škótskej univerzity vám dá veľa, že bez museli opustiť Veľkú Britániu. "Dostávame sa sneh na horách lokálne - v lyžiarskom stredisku Glencoe - to znamená, čo môžeme urobiť, lacné výlety do snehu, a pripraviť ľudí na lyžovanie v zahraničí," hovorí Holman

Zimné športy spoločnosti sú populárne, s tými v Bristole. , Nottingham a Cardiff všetci tvrdia, že je najväčšia spoločnosť na ich univerzite.Večierkov môžu byť často hlučný a hojne navštevované, takže ak ste sa pre stranu to môže byť dobre stojí za to dostať involved.On kola: na horskom bicykli a motoršport Facebook Twitter Pinterest Študent David Barr jazdí na horskom bicykli z kopca. Foto: David Barr

Na horskom bicykli a motoršport môžete vychutnať na väčšine univerzít - mnohí majú spoločnosti pre cyklistov a cyklistov.Tie vám možnosť stretnúť sa s ľuďmi s podobnými záujmami a ísť na jazdu na bicykli s nimi, ako aj zúčastniť sa večierkov.

"Je to perfektná príležitosť stretnúť sa s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi a jazdiť vo veľkých miestach v skupine," hovorí David Barr, 18, mechanické inžinierstvo študent na Heriot-Watt University. "Zistil som, že v prvom roku to bolo ľahké sa dostať do zvyk lenivosti a nedrží aktívne. Horský bicykel klub bol ideálnym riešením v tejto oblasti. "

Barr hovorí, že výhody klubu patrí jeho FLEXIBILITY a skutočnosť, že nie je závislý na polohe univerzity. "Neexistuje žiadny tlak robiť dobre, a všetci sú tam mať dobrý čas.Je to skvelý spôsob, ako udrža ť fit a čo je najdôležitejšie, aby sa baviť "Vo vzduchu :. Obloha-potápanie, Slacklining a teplovzdušné balóny Bristol University teplovzdušný balón spoločnosť v Metz. Fotografie: Kate Harris

Ak si nie ste na vysokej škole pri mori, skaly a sneh, to neznamená, že nemôžete stále dostať čerpania váš adrenalín. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je tým, mieri k nebu. Tie by mohli vstúpiť do neba potápanie spoločnosť v Nottinghame a Warwicku či Manchestru extrémne športové spoločnosti (MES), a podieľať sa na jednom z ich pravidelné bungee skoky.

Mnoho univerzít tiež slackline spoločnosti.Slacklining je rovnováha šport, kde budete chodiť po riadku viazaný medzi dvoma pevnými predmetmi.

Prípadne si mohli zapojiť do teplovzdušné balóny. Bristol University teplovzdušný balón spoločnosť je najstaršia univerzita balónom club. Môžete letieť do svojho červeného balónika, rovnako ako naháňa� � okolo vidieku v dodávke.Potom je tu slávny Bristol medzinárodnej balón fiesta v auguste.

"Je to iste nadviazať hovor, keď poviem, že idem teplovzdušné balóny na 4 ráno chytiť svitania," povedal Piers Stennett-Howard, je piateho ročníka stomatológia študent na univerzite v Bristole a člen vydutiu spoločnosti.

"Je príjemné ísť po krajine naháňa po balóna a snaží sa predpovedať miesto pristátia. Alebo sa pozerať na nočné svetlo s niekoľkými balónov rozsvieti oblohu hudbu.Často sme naraziť na ľudí, po rokoch, alebo na cestách, ktorí rozprávajú nám o svojej dobe s balónom, alebo ako oni sa stretli svojho partnera prostredníctvom spoločnosti "Pod zemou :. zával Facebook Twitter Pinterest The University of Sheffield je zával spoločnosti na zával cesty do Španielska. Foto: Jeff Wade

Mnoho univerzity zával spoločnosti, kde si môžete prezrieť "podzemná ihriska" v Spojenom kráľovstve alebo na cest� �ch do zahraničia. Speleológiu, či speleológiu, ako sa niekedy nazýva, vám môže dať šancu vyskakovať dole podzemné vodopády, pretiahnuť otvory a vyskakovať dole rozpory.Študentské spolky: zaregistrovať a nechať svoju fantáziu voľne behať Viac

Na univerzite v Exeteri si môžete prezrieť Devon je jaskyňa, kým v Aberystwyth môžete túlať v podzemí v južnom Walese a Brecon Beacons. Vysoké školy na severe, ako Yorku alebo v Sheffielde, dá vám šancu zostúpiť do jaskyne v Yorkshire Dales, alebo Peak District, ktorý je doma na Titanu, najhlbšie jaskyne v Británii.

Will Whalley, 22, hovorí, že zával v Sheffielde zmenila svoj univerzitnú skúsenosti. "Zával je skvelý spôsob, ako preskúmať časti sveta by ste normálne nikdy vidieť," hovorí. "Kvôli speleológiu, som montér a ja som čelila moje obavy."

"Zažil som veci, ktoré by som nemal za normálnych okolností.Máme úzke väzby s inými uni zával kl uby po celej krajine taky, takže ste vždy stretnutie s novými ľuďmi. "


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése